Dla słabowidzących Wersja standardowa Wersja tekstowa Wersja graficzna Oświadczenie o dostępności Mapa strony A A A

 Poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła

W trosce o odbiorców, nasza Spółka rozpoczyna w tym roku m.in. realizację czterech dużych sieciowych zadań inwestycyjnych, których efektem będzie poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła:

  1. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 5
  2. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 17
  3. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Armii Krajowej 20
  4. Przebudowa odcinka sieci ciepłowniczej kanałowej na sieć preizolowaną wraz z przyłączami wzdłuż ul. Robotniczej.

W ramach realizacji zadań 1, 2, 3, kolejni odbiorcy zyskają możliwość efektywnego gospodarowania ciepłem poprzez zastosowanie indywidualnego sterowania wg. temperatury zewnętrznej (sterownie pogodowe) dedykowanego dla każdego z poszczególnych budynków. (Poniżej szcegółowe informacje na ten temat)

Dodatkową korzyścią dla mieszkańców rozgrupowanych budynków jest zmiana taryfy rozliczeniowej z Grupy Taryfowej A1 na Grupę Taryfową A2 co w efekcie finalnym przeniesie się na obniżenie rachunków za energie cieplną. Prace budowlane na zadaniu 1,2 zostały rozpoczęte.

Spółka na realizację ww. zadań inwestycyjnych pozyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.

Planowany termin zakończenia prac inwestycyjnych na powyższych zadaniach: 15.09.2021r. Aktualnie rozpoczęto już roboty ziemne. Za utrudnienia, które mogą powstać w wyniku realizacji tych zadań przepraszamy.

 

Sterowanie Twoim ciepłem dzięki automatyce pogodowej to standard w PEC Ciechanów

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej przez cały rok ma bardzo duży wpływ na stan nieruchomości. Chroni ją przed zawilgoceniem, wyziębieniem i rozwojem mikroorganizmów.

Komfortowe warunki cieplne wpływają też na zadowolenie odbiorców ciepła systemowego.

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę budynku, nie musisz śledzić prognoz pogody i martwić się o to kiedy ogrzewanie ma działać a kiedy ma być wyłączone?

Sprawdź, jak pomoże Ci w tym automatyka pogodowa bezpłatnej w ofercie PEC Ciechanów !

Jak działa całoroczna automatyka pogodowa?

Wartości temperatury progowej w okresie jesienno-zimowym i wiosenno-letnim określasz w umowie. Zgodnie ze zleceniem zawartym w umowie dla danego okresu automatyka pogodowa samoczynnie:

  • Włączy ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej określonej wartości,
  • Wyłączy ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz będzie wyższa od założonej.
  • test1.jpg

W roku 2020, w porównaniu do roku 2019 PEC Ciechanów zmiejszył emisję zanieczyszczeń do powietrza o:

NOx

15,25%

 
 

CO

23,78%

 
 

pył

56,12%

 
 

benzo/a/piren

32,36%

 
 

sadza

31,07%

 
 

Cichy morderca

Nasze zdrowie zależy od tego jakiej jakości jest nasza woda, jedzenie oraz powietrze. Ten fakt jest szczególnie ważny w czasach pandemii. A ponieważ pandemia COVID-19 atakuje nasze płuca to czyste powietrze staje aktualnie się priorytetem dla naszej odporności oraz powrotu do pełni zdrowia dla tych, których wirus dopadł.

Tymczasem przyszła mroźna zima i znów lampki w miernikach smogu zaczęły świecić czerwonym światłem w niemal całym kraju. Lokalnie również.   

Powietrza nie można kupić w innej restauracji czy wybierając w sklepie inne produkty. Wdychamy to co nas otacza nie mając wyboru. Możemy tylko zmieniać miejsce pobytu, jednak problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy niemal całego naszego kraju.

Dymiące czarne, żółte kłęby dymu są jak cisi zbójcy.

Czy naprawdę chcemy być anonimowym zleceniodawcą i dawać im licencję na zbijanie?

 

Na co konkretnie wpływają zanieczyszczenia powietrza?

Na oczy, skórę, drogi oddechowe, płuca, serce, układy endokrynny i nerwowy. Oddziałują też na płodność kobiet i mężczyzn: obniżają jakość plemników i zaburzają cykl miesiączkowy, co utrudnia zajście w ciążę.

 

Kto jest najbardziej narażony na skutki tych zanieczyszczeń?

Pierwsza grupa to dzieci. Szkodliwe substancje zawarte w powietrzu powodują małą masę urodzeniową i wcześniactwo, co pogarsza stan ich zdrowia nie tylko w dzieciństwie, ale i dorosłym życiu. Najwięcej zgonów powodują zaburzenia układu krążenia, zawały serca udary mózgu i zatorowość płucna.

 

Jak dużo ludzi umiera na skutek zanieczyszczeń powietrza?

Dane WHO są zastraszające: co roku na świecie umiera z tego powodu 7 mln ludzi, w Europie mamy 430 tys. zgonów rocznie, w Polsce 48 tys. Oznacza to, że każdego roku wymazujemy z mapy średniej wielkości miasto.

 

Niektórzy mówią , że to bujdy

W latach 50. XX w. nawet lekarze rekomendowali palenie papierosów i sami palili, bo nie wierzyli w ich szkodliwość. Dzisiaj nikt już nie wątpi w skutki palenia papierosów.

 Smog jest jak przymusowe siedzenie z palaczem w jednym pokoju bez okien.

 

Co możemy zrobić by zyskać zdrowie i zaoszczędzić ?

Podejmować działania edukacyjne i przekonać nieprzekonanych, że spalając złej jakości paliwo lub śmieci szkodzą sobie, bliskimi nam wszystkim.

 

Zacznijmy od oszczędności w zużyciu ciepła. Wykorzystajmy termowizję zimą by zobaczyć gdzie ucieka nam ciepło z naszych domów. Latem uszczelnijmy luki izolacji, wymieńmy nieszczelne okna lub drzwi – tyle te które faktycznie są problem. Czyli oszczędzajmy termomodernizując świadomie. Zyskamy na tym i będzie nam cieplej i taniej kolejnej zimy. Oszczędności zainwestujmy by było tanio i ekologicznie wymieniając stary piec na pompę ciepła, na nowy piec niskoemisyjny. Najtańsza energia to ta, której nie zużyliśmy.

Nowe technologie i termomodernizacja to oszczędności na kosztach ciepła przez długie lata naszego mieszania w ukochanym domu.

 

Zacznij od diagnozy jak zaoszczędzić !

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. oferuje badania kamerą termowizyjną by pokazać gdzie uciekają Twoje pieniążki zimą.

Szczegóły na stronie : www.pecciechanow.pl

Informacji udzieli :
Tel. +48 23 672 44 00
Tel. +48 500 208 674
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 termowizja.jpg

 

 

Potem skorzystaj z programów dofinansowania termomodernizacji i wymiany pieca ! Informację o możliwościach sfinansowania inwestycji znajdziesz tu: https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

czyste pow.jpg

 

A ekologiczna ciepła woda ?

Piecyki gazowe w mieszkaniu to też małe piece – można je zlikwidować i mieć ciepłą wodę z PEC-u. Bez ryzyka czadu.

 

Informacji udzieli :
Specjalista do Spraw Rozwoju Systemu Ciepłowniczego
tel. +48 661 461 489
tel. +48 661 458 104
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczymy się ciepła przez LEKCJE CIEPŁA - od dzisiaj w każdy piątek o godz. 12 w Radiu Rekord 88,7 FM i na Ciechanow.CoZaDzien.pl Czerwony Kapturek, babcia i Kot Klucha wejdą z nami na komin, ustawią kaloryfery by było nam CIEPŁO i jednocześnie OSZCZĘDNIE.
A dzisiaj mamy dla Was konkurs ze świetnymi nagrodami dla trzech pierwszych poprawnych odpowiedzi. Wystarczy, że szybko w komentarzach odpowiesz czy babcia postąpiła dobrze zakręcając kaloryfer, gdy otworzyła okno i wietrzyła mieszkanie? DOBRZE czy ŹLE? Odpowiedź i nagrody już po godzinie 14:00 tutaj.
Podpowiedź znajdziecie na http://www.lekcjeciepla.pl/ albo posłuchacie w radiowym teatrzyku, który znajdziecie w poniżej.
 

Podsumowanie zadań inwestycyjnych  wykonanych przez PEC w 2020 r.

Pomimo trudnych  uwarunkowań związanych z ograniczeniami wprowadzonymi przez pandemię PEC zrealizował terminowo wszystkie planowane na 2020r zadania inwestycyjne.

  1. Inwestycja w źródło ciepła

W 2020 r zrealizowano zadanie inwestycyjne pt  „Modernizacja systemu ciepłowniczego PEC w Ciechanowie Sp. z o.o. polegająca na modernizacji instalacji odpylania kotła wodnego WR-25 nr 2.” Jest to kolejny krok do przejścia Centralnej Ciepłowni do średnich źródeł spalania MCP i dostosowania instalacji oczyszczania spalin kotła WR-25/M  nr 2 do standardów emisyjnych zgodnych z rozporządzeniem Ministra Środowiska  z dnia 1 marca 2018r dla źródeł MCP. Instalacji odpylania spalin dla kotła  WR-25M nr 2 została wykonana w technologii filtrów workowych  w celu obniżenia emisji pyłu do poziomu ≤ 30 mg/m3u na wylocie filtra. W wyniku modernizacji instalacji odpylania nastąpiła redukcja zanieczyszczeń pyłowych  o 10,33Mg/rok to jest ograniczenie emisji o 68,75% w stosunku do stanu bazowego. Sprawność odpylania po modernizacji wynosi 98%.  Koszt wykonania tej instalacji wyniósł Netto     1 470000,00 zł.

  1. Inwestycje w sieć dystrybucyjną i nowe przyłączenia

W roku 2020 zostało przyłączonych 13 nowych obiektów do sieci ciepłowniczej o sumarycznej mocy zamówionej 1,82 MW i długości przyłączy 667,5 mb. wg. poniższego zestawienia.

2.jpg

 

           Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu  zdrowia i ciepłej, rodzinnej atmosfery.   Mimo, że tegoroczne Święta spędzimy w mniejszym niż zazwyczaj gronie, niech będą one wyjątkowe, przepełnione optymizmem i miłością, a Nowy Rok niech przyniesie pomyślność i cud dobrych zmian.

Życzą

Zarząd i Pracownicy
PEC Ciechanów Sp. z o.o.

 

Wesołych Świąt

 

W związku z ogłoszonym postępowaniem pn. „Budowa elektrociepłowni na potrzeby wysokosprawnej kogeneracji z wykorzystaniem OZE” (Biomasa), w myśl art. 93 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający z uwagi na to że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia unieważnia w/w postępowanie przetargowe.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją Nr DRE.WRC.4210.23.8.2020.247.XIV.ARy
z dnia 25 listopada 2020 r. ustalił współczynniki korekcyjne, które będą stosowane w XIV Taryfie dla ciepła dla PEC Ciechanów Sp. z o.o.

Zawiadamiamy, że nowe ceny i stawki opłat obowiązywać będą od dnia 1 stycznia 2021 r. Do tego terminu obowiązuje dotychczasowa taryfa.

Pełny tekst Decyzji jest opublikowany w Biuletynie Branżowym Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 25 listopada 2020 r. Nr 331 na stronie URE

W załączeniu zestawienie zmienionych cen i stawek opłat

W dniu 12.11.2020 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o podpisało z wyłonioną w przetargu firmą Eneria Sp. z o.o. umowę o wartości 12,2 milionów zł netto na budowę źródeł kogeneracyjnych na paliwo gazowe o mocy 0,999 MWe i 1,86 MWe.
Zadanie jest pierwszym etapem realizacji projektu. „Modernizacja systemu ciepłowniczego PEC w Ciechanowie Sp. z o.o. poprzez budowę instalacji wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w wysokosprawnej kogeneracji”, w którym oprócz wspomnianych instalacji kogeneracji gazowych zbudowana zostanie również elektrociepłownia biomasowa.
Całkowita wartość projektu, który pozwoli uzyskać status efektywnej sieci ciepłowniczej wyniesie ponad 40 mln zł netto.
Projekt jest finansowany z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawielogotyp-32.jpg dotacją w kwocie 16,05 mln zł (39,99 % wartości inwestycji) uzyskaną w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Osi priorytetowej I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działania 1.6 Promowanie wykorzystywania
wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe
oraz pożyczką w kwocie 24,09 mln zł uzyskanej w ramach programu priorytetowego 5.8.2.Poddziałanie 1.6.1. Źródła wysokosprawnej kogeneracji.
Celem realizacji projektu jest osiągnięcie statusu efektywnego systemu ciepłowniczego,” zazielenienie” ciechanowskiego ciepła oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska, w tym emisji dwutlenku węgla.

Spółka realizuje również aktualnie kolejny etap inwestycji dostosowania źródła węglowego do nowych standardów emisyjnych dyrektywy MCP, obowiązujących po zakończeniu derogacji i do końca 2021 zakończy budowę instalacji odpylania na trzecim, ostatnim kotle wodnym WR 25.
Instalację odpylania w technologii workowej gwarantującej dotrzymanie normy 30 mg/m3 o wartości ok. 2 mln realizuje firma POWENT sp. z o.o.