Dla słabowidzących Wersja standardowa Wersja tekstowa Wersja graficzna Oświadczenie o dostępności Mapa strony A A A

 Poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła

W trosce o odbiorców, nasza Spółka rozpoczyna w tym roku m.in. realizację czterech dużych sieciowych zadań inwestycyjnych, których efektem będzie poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła:

  1. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 5
  2. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 17
  3. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Armii Krajowej 20
  4. Przebudowa odcinka sieci ciepłowniczej kanałowej na sieć preizolowaną wraz z przyłączami wzdłuż ul. Robotniczej.

W ramach realizacji zadań 1, 2, 3, kolejni odbiorcy zyskają możliwość efektywnego gospodarowania ciepłem poprzez zastosowanie indywidualnego sterowania wg. temperatury zewnętrznej (sterownie pogodowe) dedykowanego dla każdego z poszczególnych budynków. (Poniżej szcegółowe informacje na ten temat)

Dodatkową korzyścią dla mieszkańców rozgrupowanych budynków jest zmiana taryfy rozliczeniowej z Grupy Taryfowej A1 na Grupę Taryfową A2 co w efekcie finalnym przeniesie się na obniżenie rachunków za energie cieplną. Prace budowlane na zadaniu 1,2 zostały rozpoczęte.

Spółka na realizację ww. zadań inwestycyjnych pozyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.

Planowany termin zakończenia prac inwestycyjnych na powyższych zadaniach: 15.09.2021r. Aktualnie rozpoczęto już roboty ziemne. Za utrudnienia, które mogą powstać w wyniku realizacji tych zadań przepraszamy.

 

Sterowanie Twoim ciepłem dzięki automatyce pogodowej to standard w PEC Ciechanów

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej przez cały rok ma bardzo duży wpływ na stan nieruchomości. Chroni ją przed zawilgoceniem, wyziębieniem i rozwojem mikroorganizmów.

Komfortowe warunki cieplne wpływają też na zadowolenie odbiorców ciepła systemowego.

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę budynku, nie musisz śledzić prognoz pogody i martwić się o to kiedy ogrzewanie ma działać a kiedy ma być wyłączone?

Sprawdź, jak pomoże Ci w tym automatyka pogodowa bezpłatnej w ofercie PEC Ciechanów !

Jak działa całoroczna automatyka pogodowa?

Wartości temperatury progowej w okresie jesienno-zimowym i wiosenno-letnim określasz w umowie. Zgodnie ze zleceniem zawartym w umowie dla danego okresu automatyka pogodowa samoczynnie:

  • Włączy ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej określonej wartości,
  • Wyłączy ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz będzie wyższa od założonej.
  • test1.jpg